1. متاسفانه اپلود سنتر سایت دچار مشکل شده و تا اطلاع ثانوی از دسترس خارج میباشد

حسابرسی قانونی

شروع موضوع توسط seosho ‏5/12/17 در انجمن آموزشی و متفرقه

 1. seosho

  seosho کاربر تازه وارد کاربر عادی

  تاریخ عضویت:
  ‏2/12/17
  ارسال ها:
  18
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  زن
  نوع پلتفرم:
  PlayStation4, Nintendo3DS
  تعریف حسابرسی قانونی :
  حسابرسی در واقع رسیدگی به اسناد و مدارک جهت میزان انطباق آنها با استانداردهای پذیرفته شده حسابداری میباشد که حسابرس بعد از بررسی صورتهای مالی در مورد آنها اظهارنظر کرده و گزارش نهایی را تهیه میکند.در سالهای اخیر ،دعوت از حسابرسان برای ارائه خدمات (حسابرسی قانونی )به ویژه هنگام بروز اختلافات مالی ،گسترش فزاینده ای یافته است.حسابرسی قانونی در واقع مشابه خدمت پزشکان در امر (پزشکی قانونی )است.

  در سالهای اخیر ،دعوت از حسابرسان برای ارائه خدمات (حسابرسی قانونی )به ویژه هنگام بروز اختلافات مالی ،گسترش فزاینده ای یافته است.حسابرسی قانونی در واقع مشابه خدمت پزشکان در امر (پزشکی قانونی )است.

  برخی از مواردی که اجرای حسابرسی قانونی میتواند ضرورت یابد به شرح زیر است:[​IMG]

  1- تقلب های تجاری یا کارکنان شرکت ها : گاهی در یک موسسه یا شرکت ، یک یا چند نفر از مدیران ، کارکنان یا اشخاص دیگر بطور عمد، اقدام به تقلب و ارائه نادرست صوررتهای مالی نموده وبا هدف بدست آوردن مزایای مالی غیر قانونی که حق آنها نیست با انجام اقداماتی نظیر : جعل و دستکاری ، تغییر اسناد و مدارک ،حذف بعضی از صورتهای مالی ،ثبت معاملات بصورت صوری و یا بکارگیری رویه های حسابداری نادرست و با سو استفاده از دارائی ها یا سرقت آنها ، اقدام به ارائه نادرست صورتهای مالی می نمایند.

  حضور یک بازرس قانونی در حسابرسی صورتهای مالی پس از شناسایی یکی از موارد تقلب در حسابها لازم است و برای کاهش ریسک وجود تقلب ضروری است.

  2-خسارت تجاری - اقتصادی

  3- اختلاف بین سهامداران یا شرکا : دراکثر موسسات و شرکتها گاهی در مورد مسائل مالی و تقسیم سود حاصل از فعالیتها،بین سهامداران و شرکا اختلاف نظر پیش آمده و بعضاً نتیجه این اختلاف ها عواقب ناگواری در پیش دارد که به شکایت از طریق مراجع قضایی منجر میشود و باعث هدر رفتن هزینه های اضافی و جبران ناپذیری می شودکه هیچ یک از طرفین راضی به این شرایط نیستند.

  موسسه حسابداری و حسابرسی محاسبان با کمک کادری مجرب و با تجربه ،اختلافات مالی بین شرکا و سهامداران را حل نموده و با تقسیم سود حاصله بصورت عادلانه، از هدر رفتن هزینه و زمان که جبران ناپذیر است،جلوگیری میکند.
   
 2. noozdah19

  noozdah19 کاربر تازه وارد کاربر عادی

  تاریخ عضویت:
  ‏3/12/17
  ارسال ها:
  12
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  نوع پلتفرم:
  PC
  میشه بقیه مطالب مربوط به حسابداری بزارین؟؟؟
   
 3. bazar001

  bazar001 کاربر تازه وارد کاربر عادی

  تاریخ عضویت:
  ‏10/12/17
  ارسال ها:
  8
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  نوع پلتفرم:
  PC
  مطلب خوبی بود
   
 4. mobile1396

  mobile1396 کاربر سایت کاربر عادی

  تاریخ عضویت:
  ‏17/12/17
  ارسال ها:
  56
  تشکر شده:
  1
  امتیاز دستاورد:
  8
  نوع پلتفرم:
  PC

به اشتراک بگذارید

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.